Online nabídka nebankovních půjček bez registru.

Kreditní karta

Znáte dokonale všechny pojmy spojené s bankovnictvím a s půjčkami? Znáte rozdíl mezi kreditní a debetní kartou? Slyšeli jste někdy tyto pojmy? Ačkoliv si mnoho lidí, že ví, co to kreditní karta je, často bývají na omylu. Právě proto se pokusíme v tomto textu stručně a pochopitelně vysvětlit, co je to karta kreditní, co je to karta debetní, jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Tyto pojmy se totiž velmi často zaměňují. Pokud máte v bance zřízený bankovní účet, pravděpodobně jste k němu dostali i kartu. Hodně lidí tuto kartu označuje jako kreditní kartu, to je však omyl. Karta, která umožňuje výběr z Vašeho bankovního účtu, na který peníze vkládáte a vybíráte, je kartou debetní. Debetní karta bývá zároveň i platební, se kterou můžete platit na mnoha místech.

Kreditka není debetka

A co je potom kreditní karta? Kreditní karta je platební karta, která je spojená s úvěrem. Držitel karty může tento úvěr splácet nebo z něj čerpat. Kreditní karty jsou k dispozici především u bankovních institucí a jsou provozovány známými systémy Visa, MasterCard apod. Tyto systémy jsou použitelné takřka po celém světě, což může být prakticky především při cestování. Tyto společnosti zajišťují funkčnost a provoz těchto karet, které lze použít v kterékoli prodejně v jakékoli zemi na naší „malé“ planetě.

Pokud vlastníte kreditní kartu, pravděpodobně musíte platit pravidelné poplatky. Obvykle u těchto karet existuje určité bezúročné období, po uplynulé lhůtě již musíte platit úroky z peněz na kartě.

Kreditní karta je vyspělá a moderní vymoženost, která umožňuje bezhotovostní platby po celém světě. Již nemusíte mít peněženku plnou bankovek a bát se o ně. Dnes stačí mít jen jednu kreditní kartu, která vše zařídí. Jen si uvědomujte rozdíl mezi debetní kartou a kreditní kartou a nezapomínejte na úroky, které si kreditní karta připočítá. Mějte přehled na vašimi kartami a sledujte je!

Reprezentativní příklady půjček:
Smart půjčka:
Výše úvěru 20 000 Kč, 13 splátek, měsíční splátka 2 600 Kč, roční úroková sazba 105,9 %. Poplatky související s úvěrem: sjednání úvěru 600 Kč. RPSN 183,2 %, celková částka splatná 34 400 Kč.

Vitacredti půjčka:
Půjčka 300 000 Kč na 72 měsíců, Měsíční splátka: 9667 Kč, Poplatek sjednání úvěru 13 000 Kč, RPSN 41,8 %, Celkem zaplatíte 709 024 Kč, Roční úroková sazba je 33,2 %

Ferratum půjčka:
Výše půjčky: 5 000 Kč, Splatnost: 21 dní, Poplatek za poskytnutí půjčky: 1 250 Kč, Celkem zaplatíte: 6 250 Kč, Roční úrokova sazba 435 %,

Bezhotovostní provident půjčka:
Půjčka 30 000 Kč na 60 týdnů, Týdenní splátka: 659 Kč, Poplatek 0 Kč, RPSN 63,93 %, Celkem zaplatíte 39 540 Kč,

HomeCredit půjčka:
Celková výše úvěru 50 000 Kč, Splátka 999 Kč měsíčně, Doba trvání 84m/7let, RPSN 17,4 %, Úroková sazba 16,01 % p.a., Celková částka splatná spotřebitelem 83 916 Kč, Splátka obsahuje poplatek za vedení účtu 69 Kč měsíčně,

Fatal error: Call to undefined method WP_Error::get_items() in /mnt/data/accounts/n/newerabiz1/data/www/pujckynasmenkuonline.cz/wp-content/plugins/ranky_widget.php on line 93